Lakeside Apartments

Junior Pro Team

Segeln ist nicht nur harte Arbeit

JUNIOR PRO TEAM

Vereinsphilosophie

Der Segelclub in Černá v Pošumaví (YK Jestřábí) im Campingplatz Jestřábí hat in Zusammenarbeit mit tschechischen Segelpersönlichkeiten wie Karel Lavický (Olympionik in der Windsurfing-Klasse) und Nikol Staňková (historisch erfolgreichste Vertreterin der Tschechischen Republik in der Optimist-Klasse) ein Trainingsprogramm für Kinder im Alter von 8 bis 15 Jahren vorbereitet.

Segel-Triathlon

Das Programm besteht aus drei Hauptsegeldisziplinen und zusätzlichem Off-Season-Inhalt, der sich hauptsächlich auf körperliche Fitness, Rettungs- und Selbstrettungsfähigkeiten, Abhärtung und Schwimmen konzentriert. Adéla Černá, eine Wasserretterin und Ausbilderin für Schwimmen, Erste Hilfe und Wasserrettung, wird die Kinder durch diese grundlegenden Fähigkeiten und körperliche Vorbereitung führen. Die Haupttrainingsklassen umfassen Optimist, wo Kinder unter Anleitung von Nikol Staňková und Petr Holoubek Segelfähigkeiten, Manöver und Taktik erlernen. Eine andere Disziplin ist Windsurfen, bei der Kinder von Martin Mahor, einem langjährigen Windsurfinstrukteur mit reicher Erfahrung, ausgebildet werden. Die letzte und relativ technisch anspruchsvolle Disziplin ist das Kiteboarding, die jüngste unter den olympischen Klassen. Junge Teilnehmer werden diesen modernen und attraktiven Sport unter Anleitung des erfahrenen Trainers Petr Beneš (mit über 18 Jahren Erfahrung im Kitesurfen) und Martin Heider trainieren.

Wasserinnovationen

Neue Trends werden jedoch im Hintergrund nicht vernachlässigt. Unter der Anleitung von Petr Beneš können junge Athleten auch einen Einblick in die Arbeit mit dem Wing und später dem Wingfoil bekommen. In Zeiten, in denen kein Wind weht, können sie auch die Stabilität auf dem Elektrofoil trainieren. Der professionelle Berater für das gesamte Programm ist der Olympionike Karel Lavický. Der Club ist als ein- bis zweitägige Trainingseinheit alle zwei Wochen konzipiert. Neben den Trainern sind eine qualitativ hochwertige Basis und technische Ausrüstung unerlässlich. All dies wird von YK Jestřábí bereitgestellt.

Das Ziel des Clubs ist es, das Segeln für Kinder attraktiv zu gestalten, indem moderne und adrenalingeladene Sportarten wie Kiteboarding und Windsurfing eingeführt werden. Es soll unseren Junioren unter der Anleitung erfahrener Trainer ausgezeichnete Sportbedingungen und Erlebnisse am besten tschechischen Wasserort bieten. Für diejenigen, die das Segeln genießen, werden nach Vollendung des 15. Lebensjahres zwei aufeinander folgende Rennklassen angeboten - Kiteboarding und Windsurfing, in denen sie nicht nur ihr Talent, sondern auch ihre Rennsporterfahrung weiterentwickeln können. Diese Klassen sind nicht nur modern, sondern auch finanziell am wenigsten anspruchsvoll.

Neue Klasse für Kinder

Neben dem Spaß mit Freunden im Club ist eine geplante Zusammenarbeit mit anderen Clubs in der Tschechischen Republik vorgesehen, die Interesse an der Implementierung neuer Sportarten haben. Wenn sich alles günstig entwickelt, kann erwartet werden, dass der Tschechische Segelverband (Český Svaz Jachtingu) im Jahr 2021 eine völlig neue offizielle Kinderklasse genehmigt: Segel-Triathlon, bei dem junge Athleten während eines Wettbewerbs zwischen Optimist, Windsurfboard wechseln und schließlich die Rennstrecke mit einem Kite absolvieren werden.

MEHR INFORMATIONEN - JUNIOR PRO TEAM HIER

 

GESCHEHEN...

Letní příměstský JACHTkemp 5. 7. - 9. 7. 2023

Program bude samozřejmě opět bohatý a kromě parádních oblíbených rozcviček na děti čeká: Kiteboarding, Windsurfing, Wing, tréninky na lodích Optimist a v případě bezvětří tréninky stability a jízdy na elektrofoilu a další aktivity spojené s tréninkem na vodě.
Prostor bude samozřejmě i na psychickou přípravu a nějaké dováděcí hry. Nezapomeňte, že děti musí umět samostatně plavat bez nadlehčovacích pomůcek!
Těší se na Vás celý tým instruktorů a další podrobnosti a přihlášku zjistíte na vyžádání zde.

Denní rozvrh: 

začátek: 10:00  (v 10:00 je začátek programu, děti musí být na místě ještě před jeho zahájením)
společný oběd: 12:30
odpolední program: 14:00 - 16:00
zakončení dne 16:30

Cena zahrnuje: plavidla, plovací vesty, trenéry, oběd -  děti se specifickými požadavky na stravování - celiakie, laktosová intolerance apod.  musí mít stravu vlastní! (ohřev a podávání jídla lze zajistit)
Cena nezahrnuje: ubytování, neopren, neoprenové boty (možno zapůjčit, případně lze zajistit nákup za výhodnou cenu přes naše partnery)

Vhodné pro děti od 6 let

Cena za soustředění 6.000,- Kč/dítě.

Letní soustředění 23. 8. - 27. 8. 2021

Program bude samozřejmě opět bohatý a kromě parádních oblíbených rozcviček na děti čeká: Kiteboarding, Windsurfing, Wing, tréninky na lodích Optimist a v případě bezvětří tréninky stability a jízdy na elektrofoilu a další aktivity spojené s tréninkem na vodě.
Prostor bude samozřejmě i na psychickou přípravu a nějaké dováděcí hry. Nezapomeňte, že děti musí umět samostatně plavat bez nadlehčovacích pomůcek!
Na děti se tentokrát přijede podívat a předat jim něco ze svých mnohaletých závodních zkušeností i olympionik Karel Lavický. Povídat si s ním budou moci i o čerstvých zážitcích z Olympijských her v Tokyu a vyzkouší si trénink pod vedením skutečného mistra.
Těší se na Vás celý tým instruktorů a další podrobnosti zjistíte na vyžádání zde.
Cena za soustředění 3.500,- Kč/dítě.

Pololetní Kite prázdniny 4. 2. - 6. 2. 2022

Speciální náborový ročník 2022 je tu, přidej se i Ty mezi nové jezdce na Formula Kite. Kiting se od roku 2024 oficiálně stává součástí olympijské jachtařské rodiny a ve světě za poslední roky získává rychlostní forma kitingu na nebývalé popularitě. Připoj se a poznej, jaké to je létat po hladině!

Kite víkend 12. 3. - 13. 3. 2022

Určení: mládež 10 - 16 let, začátečníci - mírně pokročilí
Sraz a doprava:  sraz: 10:00, 12. března 2022, Kemp Lipno,  doprava na místo: individuální
Ubytování a strava: ubytování a stravování není zahrnuto v ceně, ale lze zařídit v areálu Kempu Lipno - rezervujte si včas své místo ZDE
Cena: 1.500,- Kč / osoba, cena zahrnuje: vlastní trénink a kompletní kitingové vybavení (drak, hrazda, trapéz, helma), cena NEZAHRNUJE: ubytování a stravu
Trenéři: Petr Beneš,  Jindřich Houštěk

Yacht Klub Jestřábí & Yacht Club CERE

Pro koho jsou tréninky?

Pro mládež od 10 do 16 let, pro začátečníky i pokročilé jezdce.

Kde se trénuje?

Tréninkovou základnou je Lipno, konkrétně kemp Jestřábí. Důvodem jsou nejen v rámci ČR jedny z nejlepších podmínek, ale také výborná materiálová vybavenost našeho Yacht Klubu Jestřábí, se kterým nově bude úzce spolupracovat YC CERE.

Jak často se trénuje?

Tréninky probíhají minimálně 1x do měsíce, vždy celý víkend. Vzhledem k náročnosti kitingu na dobré počasí je četnost tréninků závislá také na aktuálních povětrnostních podmínkách.

Jak vypadá trénink začátečníků?

První výzvou je naučit se ovládat draka. To se nejlépe zvládá na souši. Následuje jízda s drakem po zemi (buggy), v zimě na  sněhu, v létě na vodě. Důležité je naučit se s drakem jezdit tam, kam je třeba a také zvládnout recovery, když drak spadne do vody. Jakmile se dostanete přes tuto fázi, jde se na výcvik jízdy na foilu, to teprve začíná ta správná jízda! :)

Kolik to stojí?

10.000,- / pololetí, zahrnuje 6x víkend tréninku na Lipně (v závislosti na počasí), půjčení vybavení, trenéry, člun a spoustu nových zážitků, kamarádů a nových dovedností! Cena nezahrnuje ubytování a stravu.

Ubytování na Lipně?

Nejlépe přímo v areálu Kempu Jestřábí, kde také probíhají samotné tréninky. Ubytování je možné ve společné místnosti, případně v apartmánech nebo také ve vlastních stanech / karavanech.

Můžu si to nejdřív jen vyzkoušet?

Jasně, první z tréninků připravujeme již na pololetní prázdniny 2022. Naučíme Tě ovládat draka na břehu a vyrazíme i na pojezdy s lyžemi / snowboardem po sněhu.

Jak se přihlásit?

Letos začínáme již na ostro a s cílem nominace na velké závody, takže prvním tréninkem roku 2022 bude právě prodloužený víkend na Lipně o pololetních prázdninách 4. - 6. 2. 2022. Registrace na tento víkend je možná ZDE!

Těšíme se na tebe!!!