Lakeside Apartments

Junior Pro Team

Sailing is not just hard work

JUNIOR PRO TEAM

Club Philosophy

The Sailing Club in Černá v Pošumaví (YK Jestřábí), located in the Jestřábí campsite, has prepared a training program for children aged 8 to 15 in collaboration with Czech sailing personalities such as Karel Lavický (Olympian in the Windsurfing class) and Nikol Staňková (historically the most successful representative of the Czech Republic in the Optimist class).

Sailing Triathlon

The program consists of three main sailing disciplines and additional off-season content, focusing primarily on physical fitness, rescue and self-rescue skills, hardening, and swimming. Adéla Černá, a water rescuer and instructor in swimming, first aid, and water rescue, will guide children through these fundamental skills and physical preparation. The main training classes include Optimist, where children learn sailing skills, maneuvering, and tactics under the guidance of Nikol Staňková and Petr Holoubek. Another discipline is Windsurfing, where children will be trained by Martin Mahor, a long-time windsurfing instructor with rich experience. The last and relatively technically challenging discipline is Kiteboarding, the youngest among the Olympic classes. Young participants will train in this modern and attractive sport under the guidance of experienced coach Petr Beneš (with over 18 years of experience in kiteboarding) and Martin Heider.

Water Innovations

However, new trends are not neglected in the background. Under the guidance of Petr Beneš, young athletes can also get a taste of working with the Wing and later the Wingfoil. In times when there is no wind, they can also practice stability on the Electric Foil. The professional consultant for the entire program is Olympian Karel Lavický. The club is designed as a one to two-day training session every two weeks. In addition to coaches, a quality base and technical equipment are essential. All of this is provided by YK Jestřábí.

The goal of the club is to make sailing attractive to children by introducing modern and adrenaline sports such as Kiteboarding and Windsurfing. It aims to offer our juniors excellent sports conditions and experiences at the best Czech water location under the guidance of the best experienced coaches. For those who enjoy sailing, two subsequent racing classes are offered after turning 15 - Kiteboarding and Windsurfing, where they can continue to develop not only their talent but also their racing experience. These classes are not only modern but also financially the least demanding.

New class for children

In addition to having fun with friends in the club, there is planned cooperation with other clubs in the Czech Republic that are interested in implementing new sports. If everything develops favorably, it can be expected that in 2021, the Czech Sailing Association (Český Svaz Jachtingu) will approve a completely new official children's class: Sailing Triathlon, where young athletes will alternate between Optimist, windsurfing board, and finally, they will complete the racing course with a kite during one competition.

MORE INFORMATION -  JUNIOR PRO TEAM HERE

 

HAPPENED...

 

Letní příměstský JACHTkemp 5. 7. - 9. 7. 2023

Program bude samozřejmě opět bohatý a kromě parádních oblíbených rozcviček na děti čeká: Kiteboarding, Windsurfing, Wing, tréninky na lodích Optimist a v případě bezvětří tréninky stability a jízdy na elektrofoilu a další aktivity spojené s tréninkem na vodě.
Prostor bude samozřejmě i na psychickou přípravu a nějaké dováděcí hry. Nezapomeňte, že děti musí umět samostatně plavat bez nadlehčovacích pomůcek!
Těší se na Vás celý tým instruktorů a další podrobnosti a přihlášku zjistíte na vyžádání zde.

Denní rozvrh: 

začátek: 10:00  (v 10:00 je začátek programu, děti musí být na místě ještě před jeho zahájením)
společný oběd: 12:30
odpolední program: 14:00 - 16:00
zakončení dne 16:30

Cena zahrnuje: plavidla, plovací vesty, trenéry, oběd -  děti se specifickými požadavky na stravování - celiakie, laktosová intolerance apod.  musí mít stravu vlastní! (ohřev a podávání jídla lze zajistit)
Cena nezahrnuje: ubytování, neopren, neoprenové boty (možno zapůjčit, případně lze zajistit nákup za výhodnou cenu přes naše partnery)

Vhodné pro děti od 6 let

Cena za soustředění 6.000,- Kč/dítě.

Letní soustředění 23. 8. - 27. 8. 2021

Program bude samozřejmě opět bohatý a kromě parádních oblíbených rozcviček na děti čeká: Kiteboarding, Windsurfing, Wing, tréninky na lodích Optimist a v případě bezvětří tréninky stability a jízdy na elektrofoilu a další aktivity spojené s tréninkem na vodě.
Prostor bude samozřejmě i na psychickou přípravu a nějaké dováděcí hry. Nezapomeňte, že děti musí umět samostatně plavat bez nadlehčovacích pomůcek!
Na děti se tentokrát přijede podívat a předat jim něco ze svých mnohaletých závodních zkušeností i olympionik Karel Lavický. Povídat si s ním budou moci i o čerstvých zážitcích z Olympijských her v Tokyu a vyzkouší si trénink pod vedením skutečného mistra.
Těší se na Vás celý tým instruktorů a další podrobnosti zjistíte na vyžádání zde.
Cena za soustředění 3.500,- Kč/dítě.

Pololetní Kite prázdniny 4. 2. - 6. 2. 2022

Speciální náborový ročník 2022 je tu, přidej se i Ty mezi nové jezdce na Formula Kite. Kiting se od roku 2024 oficiálně stává součástí olympijské jachtařské rodiny a ve světě za poslední roky získává rychlostní forma kitingu na nebývalé popularitě. Připoj se a poznej, jaké to je létat po hladině!

Kite víkend 12. 3. - 13. 3. 2022

Určení: mládež 10 - 16 let, začátečníci - mírně pokročilí
Sraz a doprava:  sraz: 10:00, 12. března 2022, Kemp Lipno,  doprava na místo: individuální
Ubytování a strava: ubytování a stravování není zahrnuto v ceně, ale lze zařídit v areálu Kempu Lipno - rezervujte si včas své místo ZDE
Cena: 1.500,- Kč / osoba, cena zahrnuje: vlastní trénink a kompletní kitingové vybavení (drak, hrazda, trapéz, helma), cena NEZAHRNUJE: ubytování a stravu
Trenéři: Petr Beneš,  Jindřich Houštěk

Yacht Klub Jestřábí & Yacht Club CERE

Pro koho jsou tréninky?

Pro mládež od 10 do 16 let, pro začátečníky i pokročilé jezdce.

Kde se trénuje?

Tréninkovou základnou je Lipno, konkrétně kemp Jestřábí. Důvodem jsou nejen v rámci ČR jedny z nejlepších podmínek, ale také výborná materiálová vybavenost našeho Yacht Klubu Jestřábí, se kterým nově bude úzce spolupracovat YC CERE.

Jak často se trénuje?

Tréninky probíhají minimálně 1x do měsíce, vždy celý víkend. Vzhledem k náročnosti kitingu na dobré počasí je četnost tréninků závislá také na aktuálních povětrnostních podmínkách.

Jak vypadá trénink začátečníků?

První výzvou je naučit se ovládat draka. To se nejlépe zvládá na souši. Následuje jízda s drakem po zemi (buggy), v zimě na  sněhu, v létě na vodě. Důležité je naučit se s drakem jezdit tam, kam je třeba a také zvládnout recovery, když drak spadne do vody. Jakmile se dostanete přes tuto fázi, jde se na výcvik jízdy na foilu, to teprve začíná ta správná jízda! :)

Kolik to stojí?

10.000,- / pololetí, zahrnuje 6x víkend tréninku na Lipně (v závislosti na počasí), půjčení vybavení, trenéry, člun a spoustu nových zážitků, kamarádů a nových dovedností! Cena nezahrnuje ubytování a stravu.

Ubytování na Lipně?

Nejlépe přímo v areálu Kempu Jestřábí, kde také probíhají samotné tréninky. Ubytování je možné ve společné místnosti, případně v apartmánech nebo také ve vlastních stanech / karavanech.

Můžu si to nejdřív jen vyzkoušet?

Jasně, první z tréninků připravujeme již na pololetní prázdniny 2022. Naučíme Tě ovládat draka na břehu a vyrazíme i na pojezdy s lyžemi / snowboardem po sněhu.

Jak se přihlásit?

Letos začínáme již na ostro a s cílem nominace na velké závody, takže prvním tréninkem roku 2022 bude právě prodloužený víkend na Lipně o pololetních prázdninách 4. - 6. 2. 2022. Registrace na tento víkend je možná ZDE!

Těšíme se na tebe!!!