Lakeside Apartments

Junior Pro Team

Jachtařina není jen dřina

JUNIOR PRO TEAM

Filozofie kroužku

Jachetní klub v Černé v Pošumaví (YK Jestřábí) se sídlem v areálu kempu Jestřábí připravil tréninkový program pro děti od 8 do 15 let a ve spolupráci s osobnostmi českého jachtingu např. Karlem Lavickým (olympionik ve třídě Windsurfing) a Nikol Staňkovou (historicky nejúspěšnější reprezentantka ČR ve třídě Optimist), připravil tréninkový program pro děti od 8 do 15 let.

Jachtařský trojboj

Program sestává ze tří hlavních jachetních disciplín a podpůrné mimosezónní náplně, zaměřené především na fyzickou zdatnost, schopnosti záchrany a sebezáchrany, otužování a plavání. Těmito základními potřebnými dovednostmi a fyzickou přípravou děti provede Adéla Černá, vodní záchranářka a instruktorka plavání, první pomoci a vodní záchrany. Hlavní tréninkové třídy jsou pak Optimist, kde se děti učí  jachtařské dovednosti, manévrování a taktiku pod vedením Nikol Staňkové a Petra Holoubka. Další je Windsurfingděti bude trénovat Martin Mahor, mnohaletý instruktor windsurfingu s bohatými zkušenostmi. Poslední a relativně technicky nejnáročnější disciplínou je Kiteboarding, benjamínek mezi olympijskými třídami. Tento moderní a atraktivní sport budou mladí svěřenci trénovat pod vedením zkušeného trenéra Petra Beneše (více jak 18 ti letá praxe s výukou kitingu) a Martina Heidera.

Novinky na vodě

V pozadí však nezůstávají ani nové trendy. Mladí sportovci tak mohou pod vedením Petra Beneše přičichnout i k práci s Wingem a později i Wingfoilem. V době, kdy nefouká pak také trénovat stabilitu na Elektrofoilu. Odborným konzultantem celého programu je olympionik Karel Lavický. Kroužek je koncipován jako jedno až dvoudenní soustředění jednou za 14 dní. Kromě trenérů je nezbytná i kvalitní základna a technické vybavení. To vše poskytuje YK Jestřábí.

Cílem kroužku je zatraktivnit dětem jachting zařazením moderních a adrenalinových sportů jakými právě Kiteboarding a Windsurfing bezesporu jsou. Nabídnout našim juniorům skvělé sportovní podmínky a zážitky na nejlepší české vodní lokalitě pod vedením těch nejlepších zkušených trenérů. Těm, které bude jachtařina bavit, se po dovršení 15 let nabízí hned dvě navazující závodní  třídy -  Kiteboarding a Windsurfing, kde mohou pokračovat a rozvíjet nejen svůj talent, ale už i závodnické zkušenosti. Tyto třídy jsou nejen moderní ale i finančně nejméně náročné.

Nová třída pro děti

Kromě zábavy mezi kamarády v oddílu, je plánovaná spolupráce s ostatními kluby v ČR, které mají o implementaci nových sportů zájem. Pokud se bude vše vyvíjet příznivě, lze očekávat, že již v roce 2021 posvětí ČSJ (Český Svaz Jachtingu) úplně novou oficiální dětskou třídu: Jachtařský trojboj, kdy budou mladí sportovci v rámci jednoho závodu střídat Optimist za windsurfingový plovák a nakonec závodní trať absolvují ještě s kitem.

 

VÍCE INFORMACÍ K JUNIOR PRO TEAM NALEZNETE ZDE

 

PROBĚHLO...

Letní příměstský JACHTkemp 5. 7. - 9. 7. 2023

Program bude samozřejmě opět bohatý a kromě parádních oblíbených rozcviček na děti čeká: Kiteboarding, Windsurfing, Wing, tréninky na lodích Optimist a v případě bezvětří tréninky stability a jízdy na elektrofoilu a další aktivity spojené s tréninkem na vodě.
Prostor bude samozřejmě i na psychickou přípravu a nějaké dováděcí hry. Nezapomeňte, že děti musí umět samostatně plavat bez nadlehčovacích pomůcek!
Těší se na Vás celý tým instruktorů a další podrobnosti a přihlášku zjistíte na vyžádání zde.

Denní rozvrh: 

začátek: 10:00  (v 10:00 je začátek programu, děti musí být na místě ještě před jeho zahájením)
společný oběd: 12:30
odpolední program: 14:00 - 16:00
zakončení dne 16:30

Cena zahrnuje: plavidla, plovací vesty, trenéry, oběd -  děti se specifickými požadavky na stravování - celiakie, laktosová intolerance apod.  musí mít stravu vlastní! (ohřev a podávání jídla lze zajistit)
Cena nezahrnuje: ubytování, neopren, neoprenové boty (možno zapůjčit, případně lze zajistit nákup za výhodnou cenu přes naše partnery)

Vhodné pro děti od 6 let

Cena za soustředění 6.000,- Kč/dítě.

Letní soustředění 23. 8. - 27. 8. 2021

Program bude samozřejmě opět bohatý a kromě parádních oblíbených rozcviček na děti čeká: Kiteboarding, Windsurfing, Wing, tréninky na lodích Optimist a v případě bezvětří tréninky stability a jízdy na elektrofoilu a další aktivity spojené s tréninkem na vodě.
Prostor bude samozřejmě i na psychickou přípravu a nějaké dováděcí hry. Nezapomeňte, že děti musí umět samostatně plavat bez nadlehčovacích pomůcek!
Na děti se tentokrát přijede podívat a předat jim něco ze svých mnohaletých závodních zkušeností i olympionik Karel Lavický. Povídat si s ním budou moci i o čerstvých zážitcích z Olympijských her v Tokyu a vyzkouší si trénink pod vedením skutečného mistra.
Těší se na Vás celý tým instruktorů a další podrobnosti zjistíte na vyžádání zde.
Cena za soustředění 3.500,- Kč/dítě.

Pololetní Kite prázdniny 4. 2. - 6. 2. 2022

Speciální náborový ročník 2022 je tu, přidej se i Ty mezi nové jezdce na Formula Kite. Kiting se od roku 2024 oficiálně stává součástí olympijské jachtařské rodiny a ve světě za poslední roky získává rychlostní forma kitingu na nebývalé popularitě. Připoj se a poznej, jaké to je létat po hladině!

Kite víkend 12. 3. - 13. 3. 2022

Určení: mládež 10 - 16 let, začátečníci - mírně pokročilí
Sraz a doprava:  sraz: 10:00, 12. března 2022, Kemp Lipno,  doprava na místo: individuální
Ubytování a strava: ubytování a stravování není zahrnuto v ceně, ale lze zařídit v areálu Kempu Lipno - rezervujte si včas své místo ZDE
Cena: 1.500,- Kč / osoba, cena zahrnuje: vlastní trénink a kompletní kitingové vybavení (drak, hrazda, trapéz, helma), cena NEZAHRNUJE: ubytování a stravu
Trenéři: Petr Beneš,  Jindřich Houštěk

Yacht Klub Jestřábí & Yacht Club CERE

Pro koho jsou tréninky?

Pro mládež od 10 do 16 let, pro začátečníky i pokročilé jezdce.

Kde se trénuje?

Tréninkovou základnou je Lipno, konkrétně kemp Jestřábí. Důvodem jsou nejen v rámci ČR jedny z nejlepších podmínek, ale také výborná materiálová vybavenost našeho Yacht Klubu Jestřábí, se kterým nově bude úzce spolupracovat YC CERE.

Jak často se trénuje?

Tréninky probíhají minimálně 1x do měsíce, vždy celý víkend. Vzhledem k náročnosti kitingu na dobré počasí je četnost tréninků závislá také na aktuálních povětrnostních podmínkách.

Jak vypadá trénink začátečníků?

První výzvou je naučit se ovládat draka. To se nejlépe zvládá na souši. Následuje jízda s drakem po zemi (buggy), v zimě na  sněhu, v létě na vodě. Důležité je naučit se s drakem jezdit tam, kam je třeba a také zvládnout recovery, když drak spadne do vody. Jakmile se dostanete přes tuto fázi, jde se na výcvik jízdy na foilu, to teprve začíná ta správná jízda! :)

Kolik to stojí?

10.000,- / pololetí, zahrnuje 6x víkend tréninku na Lipně (v závislosti na počasí), půjčení vybavení, trenéry, člun a spoustu nových zážitků, kamarádů a nových dovedností! Cena nezahrnuje ubytování a stravu.

Ubytování na Lipně?

Nejlépe přímo v areálu Kempu Jestřábí, kde také probíhají samotné tréninky. Ubytování je možné ve společné místnosti, případně v apartmánech nebo také ve vlastních stanech / karavanech.

Můžu si to nejdřív jen vyzkoušet?

Jasně, první z tréninků připravujeme již na pololetní prázdniny 2022. Naučíme Tě ovládat draka na břehu a vyrazíme i na pojezdy s lyžemi / snowboardem po sněhu.

Jak se přihlásit?

Letos začínáme již na ostro a s cílem nominace na velké závody, takže prvním tréninkem roku 2022 bude právě prodloužený víkend na Lipně o pololetních prázdninách 4. - 6. 2. 2022. Registrace na tento víkend je možná ZDE!

Těšíme se na tebe!!!