Akce a události
Manta5 Lipno World Race

Manta5 Lipno World Race

V průběhu měsíců června, července, srpna a září se na Lipně v kempu Jestřábí v Černé v Pošumaví bude historicky poprvé konat naprosto unikátní světový závod, který nemá obdoby. Závodit se bude na hydrofoilových elektrokolech Manta5!

Závod bude probíhat od 12. června do 26. září a všichni závodníci budou mít – alespoň co se vybavení týká – stejné podmínky – plně nabitou baterii elektrokola Manta5 a hodinky, které snímají rychlost a měří čas absolvování závodu. Toto vše zapůjčí organizátor. Co budou mít závodníci jistojistě odlišné, jsou podmínky, nebo chcete-li, rozmary počasí, startovat totiž mohou pouze 4 závodníci denně. Jejich výkony jsou zaznamenávány do předběžné výsledkové listiny, která bude k dispozici on-line. Tento typ závodu je možné uspořádat především díky jedinečné technologii měření časů, vyhodnocování výsledků a snímání polohy každého závodníka, kterou poskytuje společnost Orgsu. Díky tomu tak mohou závodníci startovat prakticky kdykoliv a kolikrát budou chtít, podmínkou je pouze uhrazení startovného a splnění bezpečnostních opatření.

Hlavní cenou je právě Manta5

     Závodu se mohou účastnit nejen sportovci, nadšenci do cyklistiky nebo vodních sportů, ale prakticky i náhodní kolemjdoucí. Hlavní cenou světového závodu je totiž samotné hydrofoilové kolo Manta5 v hodnotě 263 tisíc korun a na pěkné ceny se mohou těšit i stříbrný a bronzový medailista – půjde o e-koloběžky City Boss a Street Surfing, jež včetně kola Manta5 do závodu věnoval právě distributor Manta5 v ČR a SR Epic s.r.o. Celková hodnota cen pro medailisty přesáhne hodnotu 280 tisíc korun a za to stojí šlápnout do pedálů a rozjet se po vodní hladině. 

Veškeré podrobnosti k závodu a registrace zde.

Sdílet přátelůmMohlo by se vám také líbit

Lipno Ice Marathon 2021
13.02.2021

Lipno Ice Marathon 2021

Extrémní závod pro ty, kteří chtějí prověřit sebe sama v těch nejtěžších podmínkách.

Detail akce

Tvořivý kroužek pro děti
06.08. - 26.08.2020

Tvořivý kroužek pro děti

Kroužek pro děti všeho věku - malé, velké i dospělé v kempu Jestřábí I.

Detail akce