Lakeside Apartments

Tipy na výlety

Výlety v regionu Lipenska

Rozhledna Dobrá Voda

Rozhledna Dobrá Voda

Na scéně českých rozhleden se nedávno zrodila nová hvězda. Jde o překrásnou rozhlednu z kovové konstrukce, která se tyčí nad jediným městem na levém břehu Lipna – Horní Planou.  Pozorovat z ní můžete horní část lipenské přehrady, boletický vojenský prostor a užít si i dech beroucí výhled třeba na Smrčinu, Třístoličník nebo nejvyšší vrchol Česko rakouské části Šumavy -  Plechý s nadmořskou výškou 1378 m. Při jasném počasí zahlédnete i Alpy

Číst dále

Babím létem na kole kolem Černé

Babím létem na kole kolem Černé

Babí léto patří k nejkrásnějším obdobím roku. Listy stromů postupně mění své barvy ze zelené přes žlutou, oranžovou a červenou až nakonec zhnědnou, nemilosrdně opadají ze stromů a nastane sychravý podzim. Přidáme-li esenci slunečního svitu a příjemný svěží, ale zatím ještě ne mrazivý vzduch, dostaneme ideální kombinaci vjemů pro výlet na kole podzimní krajinou.

Číst dále

Čertova stěna a Čertovy proudy

Čertova stěna a Čertovy proudy

Výlet na Čertovu stěnu lze absolvovat prakticky v kterémkoliv ročním období. Nelze s úspěchem říci, které je nejkrásnější, protože každá roční doba má své kouzlo. My jsme se na Čertovu stěnu vypravili hned dvakrát. Na podzim a v předjaří, kdy již v krajině neleží sníh, okolní porost je bez listí a můžete tedy dobře vidět do údolí směrem k řece Vltavě. V době jarního tání, zaposloucháte-li se pozorně, uslyšíte její tajemné šumění.

Číst dále

Plechý a Plešné jezero

Plechý a Plešné jezero

Výlet na nejvyšší vrchol Šumavy – Plechý si rozhodně nemůžete nechat ujít, pokud svůj volný čas trávíte právě na Lipensku. Vydat se na výšlap na šumavský vrchol můžete prakticky kdykoliv, v zimních měsících je však vždycky lepší poradit se s odborníky na pohyb v horách – tedy členy Horské Služby. Jednu ze svých chat mají přímo na výchozišti jedné z tras vedoucích na vrchol a tedy v Nové Peci. Hned vedle se také nachází malé placené parkoviště.

Číst dále

Stožecká kaple a skála

Stožecká kaple a skála

Na Stožeckou kapli se můžete vydat prakticky kdykoliv, pokud však nechcete potkávat na tomto opravdu vyhlášeném poutním místě příliš lidí a chcete si užít nezkalenou přírodu, doporučujeme výlet v předjaří, kdy už se sníh stahuje z vrcholků a jarní tání je v plném proudu.  Určitě v takovém případě počítejte s kvalitní trekovou obuví, aby pro vás cesta nebyla nekonečnou trýzní ve vlhkých zabahněných botách.

Číst dále

Naučná stezka Olšina

Naučná stezka Olšina

Pokud hledáte ideální tip na výlet v jakémkoliv ročním období i s dětmi, pak je Naučná stezka Olšina vedoucí šumavskou přírodou okolo rybníku Olšina tou pravou volbou právě pro vás. Načerpáte zde zajímavé informace o místní přírodě a historii.

Číst dále

Třístoličník,  Dreisesselberg, Dreisesselstein nebo také Třízubec či Říruřec

Třístoličník, Dreisesselberg, Dreisesselstein nebo také Třízubec či Říruřec

Letní vedra pominula, nastoupil podzim a s ním babí léto plné slunce a hřejivých podzimních barev. Pokud jste vyznavači celodenních výletů, při kterých chcete náležitě nakrmit nejen tělo, ale i duši, zkontrolujte kolo, zabalte svačinu a vydejte se na parádní výlet hned do tří evropských států najednou.

Číst dále

Když cesta je cíl aneb zkratkou na Rožmberk

Když cesta je cíl aneb zkratkou na Rožmberk

Podzimní výlet jako malovaný je určen pro všechny milovníky krásné přírody, výhledů do krajiny, historických i sakrálních památek. Na své si přijdou nejen cyklisté, ale i vyznavači výletů na skútrech. Máme pro vás jedinečnou zkratku na Rožmberk. Mimo hlavní silniční tahy se můžete vydat nejen autem, ale i na skútrech či na kole.

Číst dále

Staré Hutě

Staré Hutě

Vyznavači cyklistiky jistě ocení výlet, který korunuje překrásný výhled na šumavskou přírodu a Lipenskou přehradu.

Číst dále

Vítkův Hrádek

Vítkův Hrádek

Vítkův kámen, nebo chcete-li též Vítkův hrádek je zříceninou gotického hradu. Nachází se na vrcholu stejnojmenné hory na pravém břehu Lipenské přehrady asi 5 kilometrů od Přední Výtoně.  Zřícenina se tyčí ve výšce 1035 m. n. m. nad osadou Svatý Tomáš a je nejvýše položeným hradem (nyní již zříceninou) v České republice. Od roku 1958 je českou chráněnou kulturní památkou.

Číst dále

Vý-let balonem

Vý-let balonem

Létat jako pták a neslyšně kroužit nad krajinou... Kochat se "maličkostí" všeho pod sebou a dýchat svěží vzduch...

Číst dále

Portál Josefovy štoly u Černé v Pošumaví – technická památka

Portál Josefovy štoly u Černé v Pošumaví – technická památka

Nově zrekonstruovanou a otevřenou technickou památku – portál Josefovy štoly najdete nedaleko Černé v Pošumaví u obce Mokrá. Vede k ní nově zbudovaná štěrková naučná stezka.

Číst dále

Zvířecí park Altenfelden v Rakousku

Zvířecí park Altenfelden v Rakousku

Uprostřed žulových kopců v Mühlviertlu, se nachází rozsáhlá obora Altenfelden. Jde o největší zoologickou zahradu v Rakousku a najdete zde více než 200 druhů zvířat na ploše 80 hektarů.

Číst dále

Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů

Výhled na Lipenskou přehradu, rakouské Alpy a možná ještě dál? Ze stezky v korunách stromů určitě…

Číst dále

Rozhledny Moldaublick a Alpenblick v Rakousku

Rozhledny Moldaublick a Alpenblick v Rakousku

Rozhledny Moldaublick (česky Vltavská vyhlídka) a Alpenblick  (česky Alpská vyhlídka) naleznete nedaleko česko-rakouské státní hranice (u Zadní Zvonkové) na území obce Ulrichsberg v okresu Rohrbach na svahu hory Sulzberg vysoké 1041 metrů. Tyto překrásné vyhlídky najdete již v rakouské části Šumavy a otevírá se z nich dechberoucí výhled.

Číst dále

Město Český Krumlov – Perla jižních Čech

Město Český Krumlov – Perla jižních Čech

Jihočeské město Český Krumlov se nachází 22 km jihozápadně od Českých Budějovic a protéká jím řeka Vltava svírající středověké centrum města jako modrý prstýnek. Jedná se o významné turistické a kulturní středisko jižních Čech, které se v roce 1992 zapsalo do listiny Světového dědictví Unesco a jehož středověké jádro je od roku 1963 městskou památkovou rezervací.

Číst dále