Tipy na výlety

Když cesta je cíl aneb zkratkou na Rožmberk

Podzimní výlet jako malovaný je určen pro všechny milovníky krásné přírody, výhledů do krajiny, historických i sakrálních památek. Na své si přijdou nejen cyklisté, ale i vyznavači výletů na skútrech. Máme pro vás jedinečnou zkratku na Rožmberk. Mimo hlavní silniční tahy se můžete vydat nejen autem, ale i na skútrech či na kole.

Když cesta je cíl aneb zkratkou na Rožmberk

Ať už se vydáte z Černé v Pošumaví na kole, autem nebo na skútru směrem na Frymburk, nezapomeňte hned za benzinovou pumpou zabočit vlevo směrem na Malšín. Cesta je to příjemná, asfalt je kvalitní a ukazatele vás bezpečně povedou jednou z nejkrásnějších a ne příliš známých tras až do Rožmberka nad Vltavou. Během cesty se nezapomínejte pořádně rozhlížet, protože je rozhodně na co se dívat. Obzvláště na podzim, kdy se listí barví do všech teplých odstínů od žluté, přes oranžovou až po  temně rudou, budete potěšeni, když slunce pohladí vaše tváře a užijete si krásné babí léto v téměř nedotčené krajině.

Cestou do Rožmberka budete projíždět Malšínem, o němž je první písemná zmínka již z roku 1339. Malšín má dvě části, vlastní Malšín a Ostrov. Obě tyto vesnice leží na katastrálním území s názvem Ostrov na Šumavě. Naleznete zde krásný kostel Srdce Ježíšova (do konce 19. století kostel sv. Markéty, jak je stále někdy nazýván) a poutní kapli Panny Marie Pomocné (pův. Neposkvrněného početí Panny Marie) na Thurmbergu, což je zároveň jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst v této oblasti. 

Do Rožmberka nad Vltavou budete sjíždět pěkně z kopečka, takže se nezapomeňte podívat dolů do údolí. Odměnou vám bude malebný výhled na hrad, zámek i věž Jakobínku, která se v současnosti nachází pod lešením. Lešení, které v současnosti věž zakrývá, však není jen tak ledajaké, je postaveno z ručně opracovaného dřeva vytěženého z místních lesů a restaurátorské práce probíhají na základě historických stavebních postupů a technologií. Na samotném vrcholu věže využívají i funkční repliku historického dřevěného jeřábu

Tento výlet si zkrátka nemůžete nechat ujít.Vyjeďte si do Rožmberka trochu jinou cestou, poznejte krásy zdejší přírody a užijte si tak Lipno naplno.

GPS - Malšín: N 48°40′41.18″, E 14°17′13.32″

GPS - Rožmberk nad Vltavou: N 48°39′15.59″ , E 14°21′54.56″

Sdílet přátelům