Lakeside Apartments
Tipy na výlety

Zvířecí park Altenfelden v Rakousku

Uprostřed žulových kopců v Mühlviertlu, se nachází rozsáhlá obora Altenfelden. Jde o největší zoologickou zahradu v Rakousku a najdete zde více než 200 druhů zvířat na ploše 80 hektarů.

Zvířecí park Altenfelden v Rakousku

Tento výlet ocení především milovníci zvířat a děti. V některých částech obory se totiž můžete pohybovat naprosto svobodně a některá zvířata si i pohladit, případně je nakrmit. Pozorovat zde můžete zvířata, která se pohybují volně a nerušeně ve velkých výbězích; divočáky počínaje, přes různé druhy vysoké zvěře, opice, kozorohy, až po zebry a dokonce i geparda nebo vlka.

Od května do října od 15:00 hodin probíhá veřejnosti přístupné krmení geparda. Můžete tak pozorovat, jak závratně rychle se dokáže za svou kořistí rozběhnout. Součástí denních show jsou také ukázky sokolnictví, kdy Vám nad hlavami zakrouží nejeden dravec, ale i různé druhy sov.

Výlet do Altenfeldenu si užije zkrátka každý, kdo má rád přírodu a zvířata. Celý park je bezbariérový, malý prohlídkový okruh trvá asi dvě hodiny a dá se absolvovat i s kočárkem. S sebou můžete vzít dokonce i svého psího kamaráda, musí být však na krátkém vodítku a neustále pod Vaším dozorem. Poblíž vstupu do areálu je parkoviště zdarma a občerstvit se můžete hned v několika místních restauracích.

Webové stránky parku

Tierpark Altenfelden – GPS: N 48°28.16342', E 13°57.57740'

Sdílet přátelům